AÖF Sınavlarda Sorumlu Olunan Üniteler

Kategori: Yorum: Yorum Yap
Açıköğretim 2013-2014 ara (vize) ve final sınavlarına hazırlanırken aöf sınavlarda sorumlu olunan üniteler konu sayısından öğrenebilirsiniz. Güz dönemi ve bahar dönemi sınavlarında nereye kadar çalışacağınız ders listesinde belirtilmiştir bunu Üniversitenin sitesinden indirebilirsiniz.

Adalet, işletme, ilahiyat, sosyal hizmetler, sosyoloji kısaca hangi bölümü okuyorsanız ilgili bir dersin toplam ünite sayısının yarısından ara sınavda, kitabın tamamından ise final sınavında sorumlu olursunuz.

Örnek vermek gerekirse finansal yönetim 1 dersinin toplam 8 ünitesi vardır. Ara sınavda 1,2,3,4.ünitelerden finalde ise hepsinden yani 8 üniteden sorumlu olacaklardır. Bu her ders için aynıdır. Güz dönemi ve bahar dönemi ders listesinden bunları öğrenebilirsiniz.

Aöf sınavlara nasıl hazırlanmalı
Öncelikle konularını önceden belirleyin, elinizde ders notları var ise kısa özetler şeklinde çalışmaya başlayın. Ders kitaplarından da konuları gözden geçirmeyi unutmayın. Son olarak ve en önemlisi çıkmış aöf sorular ve cevaplarına bakınız.

Sadece 2013 kredili sistem aöf sınav soruları kitapçıklarına bakınız. Yeni sorular bunlar olduğu için daha eski sorulara çalışmak sizde çok katkı sağlamayacaktır. PDF ortamında hazırlanmış kısa ders notları var ise bunları da indirip çalışabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Bu blog AÖF öğrencilerine yardım amaçlı soruları sunmaktadır. Telif Hakkı içeren herhangi bir kitapçık ya da Aöf yayını barındırmamaktayız. Soruları bilgisayarınıza indirdikten 24 saat içerisinde siliniz.